На що звертати увагу під час вибору нашийника для собаки
Погодьтеся, побачити господаря, який гуляє з собакою без повідка, - велика рідкість. Все-таки це тварина, поведінка якої багато в чому визначається інстинктами. І якими б не були виховання і дресура, за певних умов пес втече від вас. Не факт, що зловити його буде простим завданням. Тому повідець і нашийник - обов'язкові атрибути незалежно від породи та віку пса. Сьогодні ви дізнаєтеся, яким має бути правильний нашийник для вашого чотириногого друга. Загальноприйнятою вважається класифікація, згідно з якою ці аксесуари підрозділяються на три великі категорії: класичні шкіряні, декоративні та нашийники-зашморги. Розглянемо особливості кожного з цих підвидів.
Шкіряні нашийники
Найпоширеніший різновид. Причина проста: такі вироби міцні та довговічні, ідеальні для носіння (не натирають шкіру собаці, шерсть від тертя не звалюється). Нарешті, натуральна шкіра не боїться води і морозів, тому саме класичні шкіряні нашийники на сайті Маудау представлені найбільш широко. Правило вибору: виміряйте обхват шиї вашого улюбленця і збільште отриманий результат на 5-7 см. Під час надягання простежте, щоб між внутрішньою частиною і шиєю поміщалося два пальці. Якщо буде менше - шия пса буде надмірно стискатися під час натягу, якщо більше - собака зможе легко звільнитися. І ще одне правило: що більша порода, то ширшим має бути нашийник. Для орієнтиру: собакам середніх порід достатньо ширини в межах 2-3 см. Довгошерстим породам найкраще підійде нашийник із круглим перетином: він контактуватиме з шерстю набагато меншою мірою, ніж плоский аналог.
Нашийник-зашморг
Такі вироби мають дві сфери застосування: для дресирування і контролю за не надто слухняним підопічним. Слово «зашморг» у назві присутнє не випадково: під час різкого натягу нашийник справді звужується, завдаючи собаці неприємностей, але щойно натяг повідця ослабне, довжина повернеться до колишнього рівня. Боятися, що ваш вихованець може задихнутися, не варто: конструкція передбачає наявність стопорного кільця. Розрахунок простий: собака швидко зрозуміє, що його надмірна активність стала причиною виникнення проблем з диханням, і намагатиметься поводитися спокійніше і слухняніше. Різновиди для дресури зазвичай мають додаткову ручку, за допомогою якої господар може зупиняти пса і притримувати його біля ноги, що вважається одним з основоположних прийомів дресирування. Нашийники-зашморги не можна використовувати для собак, що утримуються на прив'язі, незалежно від їхнього темпераменту: якщо повідець заплутається, тварина може загинути від удушення.
Декоративні нашийники
Використовуються для собак мініатюрних порід, відрізняються зухвалим дизайном. Застосовуються як за прямим призначенням, так і як модний аксесуар. Яких-небудь особливих вимог до матеріалу не висувається. Головне, щоб виріб був якісним, легко одягався і знімався. Пам'ятайте: якщо нашийник підібраний правильно і на ресурсі, що заслуговує на довіру, наприклад, у маркеті Maudau, він не зашкодить вашому улюбленцю. Крім того, допоможе під час вигулу впоратися із занадто активними собаками.